Matematická soutěž PANGEA

Žáci naší školy se v letošním školním roce opět zapojili do mezinárodní matematické soutěže Pangea, která je určena žákům základních i středních škol. Soutěž je zaměřena na rozvoj logického myšlení, matematické gramotnosti a řešení netradičních úloh z běžného života.

Soutěžní úlohy nebyly zaměřeny pouze na počítání, ale vyžadovaly také logické uvažování, hledání souvislostí a správnou strategii řešení. Žáci si tak mohli ověřit své matematické dovednosti a porovnat se s vrstevníky z celé České republiky.

Výborného výsledku dosáhla Adélka Pytlová ze 4.B, která se v konkurenci velkého počtu soutěžících umístila na 2. místě v rámci kraje. Tento úspěch je skvělou reprezentací naší školy a zaslouží si velkou pochvalu.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za jejich snahu a zájem o matematiku. Adélce srdečně gratulujeme k vynikajícímu umístění a všem přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v matematických soutěžích.