Setkání s pravěkým člověkem

Ve středu 9. 10. měli žáci šestého ročníku jedinečnou možnost zažít dobu kamennou na vlastní kůži. Učebna zeměpisu se na čtyři hodiny proměnila v pravěkou jeskyni, kde toho bylo tolik k vidění… Zbraně a nástroje z kamene a kostí, pazourky, kůže, harpuny, luky, šípy. To všechno si náš pračlověk vyrobil sám, takhle nějak funguje experimentální archeologie. Děti se toho dozvěděly spoustu. Kopřiva či juka jsou výborné materiály pro výrobu provázku, lepidlo lze vyrobit z pryskyřice a popela, z čeho v pravěku ušít vkusné, funkční a zároveň slušivé oblečení, jak vyrobit jehlu, jak udělat z obyčejného klacku oštěp, kterým zabiju i mamuta, proč je harpuna na konci zahnutá. Oheň lze opravdu rozdělat třením dřeva či křesáním – viděli jsme to na vlastní oči!

Byl to skvělý zážitek, děti se toho hodně naučily a já doufám, že tahle návštěva nebyla poslední.

Moc děkujeme!

Mgr. Lenka Huszárová