LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2024

Je tady další ročník logické olympiády, který pořádá Mensa ČR. (www.mensa.cz).

V roce 2023 se do soutěže zaregistrovalo 101 295 účastníků

z 3986 škol z celé České republiky.

Takže zkusme štěstí v letošním ročníku.

Soutěž je určena pro následující věkové kategorie soutěžících z naší školy:

1. Kategorie A1: žáci prvního ročníku základních škol (1. třída)
  2. Kategorie A2: žáci druhého ročníku základních škol (2. třída)
  3. Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (3.–5. třída)
  4. Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6.–9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií)

KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz.

Registrace soutěžících probíhá od 1. září do 30. září 2024.

Rádi bychom požádali především rodiče dětí mladších 15 let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je potřeba, aby rodič či případně jiný zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže.

Pouze s e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test základního kola. Samozřejmě, že může použít email rodičů. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné!

Prosíme, pokud možno pro registraci do systému nepoužívat e-mailové adresy @volny, @centrum a @atlas, které bohužel vykazují problémy s doručováním automaticky generovaných zpráv. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení situace.

Logická olympiáda probíhá pro kategorie A, B a C ve třech kolech.

Pro kategorii A1 a A2 probíhá soutěž jednokolově (základní kolo online) a výstupem bude informace o umístění/pořadí. Základní kolo bude opět online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu.

Základní kolo pro

1. kategorii A – žáci prvního stupně ZŠ – on-line 1. – 7. října 2024
  2. kategorii B – žáci druhého stupně ZŠ – on-line 8. – 14. října 2024
  3. kategorii A1 a A2 – žáci první a druhé třídy ZŠ – on-line – 22. – 28. října 2024 – pouze základní kolo

Krajská kola se uskuteční v pátek 8. listopadu 2024.

Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále. Finále soutěže proběhne 25. listopadu 2024 v Praze.