Exkurze do Prahy

V úterý 4. června třídy 7.A, 7.B a výběr devátých ročníků vyrazily na slibovanou exkurzi do Prahy. Autobus je dopravil až na Pohořelec, odkud to měli jen pár kroků na Pražský hrad. Po cestě viděli žáci Černínský palác, Loretu a Arcibiskupský palác. Na Pražském hradě mohli obdivovat Katedrálu svatého Víta, Vojtěcha a Václava, Starý královský palác. Zaslouženou pozornost vzbudil velkolepý Vladislavský sál i s posledními dochovanými zbytky paláce Karla IV. v tomto podlaží (portál výklenkové kaple). Poté zamířily dětské kroky do Zlaté uličky, kde si žáci prohlédli domy starých alchymistů, přes Malou Stranu, Karlův most na Staroměstské náměstí. Celý výlet zakončila návštěva obchodního centra Palladium na Náměstí Republiky, případně někteří využili ojedinělou možnost prohlédnout si návštěvnické centrum České národní banky.

Agáta Horáková 7.A