Výsledky školního kola soutěže Finanční gramotnosti

Naši žáci Radek Pechánek, Lenka Modrová a Tomáš Polívka obsadili medailové pozice ve školním  kole soutěže Finanční gramotnosti a postoupili jako tým do okresního kola. Držme jim palce.

Cílem soutěže Finanční gramotnost, kterou od roku 2009 již tradičně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v kategorii celostátních školních soutěží, je zaujmout a hravým způsobem seznámit žáky základních a středních škol s problematikou finanční gramotnosti, která je nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení. Jde o soubor znalostí, dovedností a hodnotových postojů vedoucích k tomu, aby dnešní žáci byli v budoucnu schopni finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.